Yatırım

İstanbul’da Arsa Yatırımında Öne Çıkan Bölgeler Nerelerdir?

Günümüzde yatırım yapmak isteyenler için ilk seçeneklerden biri arsa oluyor. Özellikle İstanbul’da arsa yatırımı için fırsat barındıran çok değerli bölgeler bulunmaktadır. Bu yazımızda sizin için İstanbul’da arsa yatırımında öne çıkan bölgeler konusunda bir rehber vereceğiz.
Arsa satın almaya karar verdiyseniz özellikle de İstanbul gibi önemli bir şehirde fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız, bölge seçimi çok önemli. Arsanın tapu durumu, kullanım şekline dikkat etmelisiniz. Bunun yanında bölgenin potansiyeli de çok önemlidir.
Şehir merkezine yakınlık, organize sanayi bölgesine yakınlık ya da turizm merkezlerine yakınlık gibi birçok noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. İstanbul’da yatırım yapabileceğiniz çok değerli bölgeler bulunmaktadır.

Çatalca

Çatalca ortalama 5-6 yıldır İstanbul’da arsa yatırımında öne çıkan bölgelerin başında geliyor. İstanbul’da en bakir bölgelerden olan ilçede, İstanbul Havalimanın da hizmete girmesiyle şehir bu yönde gelişmeye başladı. Bu da bölgeyi arsa yatırımı için çok önemli bir fırsat haline getirdi.
Çatalca, Havalimanı’na 17 km uzaklıkta bulunuyor ve Kuzey Marmara Otoyolu da hizmete girince daha da değer kazandı. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne giden yolların da buradan geçmesi ile sürekli yeni projeler ortaya çıkıyor ve arsa fırsatları her geçen gün artıyor. Çatalca’da arsa satın almak hala çok mantıklı bir yatırım olacaktır.

Şile

Şile, İstanbul’un en çok arsa yatırımının olduğu bölgedir. Hem ulaşım açısından hem de doğal güzellikleri açısından çok avantajlı olan Şile, arsa yatırımı için oldukça uygun bir bölgedir. Şile’deki arsalar, İstanbul’un en kaliteli ve en lüks arsaları arasındadır. Şile, arsa yatırımı için ideal bir bölge olup, uygun fiyatlara arsa satın alabileceğiniz ve yüksek kar elde edebileceğiniz bir bölgedir.

Silivri

2000’li yıllardan bu yana Silivri arsa yatırımı yapmak isteyenler için fırsat olarak görülmektedir. Yeni Havalimanı ve Kuzey Marmara Otoyolu hizmete girdi. Bu nedenle İstanbul’da arsa yatırımında öne çıkan bölgeler arasında Silivri değerini katladı.
Silivri’de arsa satışı yapan emlak ofisleri, kısa süre içinde yatırımınızın değerleneceği konusunda görüş birliği içindeler. Özellikle İstanbul’a yakın bakir bir bölgeden arsa satın almayı düşünenler için Silivri tercih sebebi.

Arnavutköy

İstanbul’da belki de son 4-5 yılda en çok prim yapan ilçe Arnavutköy oldu. Bölgede İstanbul Havalimanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu, Yeniköy Yat Limanı gibi birçok yeni proje var. Bu nedenle, İstanbul’da geleceğe yönelik bir yatırım yapmayı planlıyorsanız, Arnavutköy çok değerli bir bölge. Bu bölgede satın alacağınız arsalar kısa süre içinde büyük değer kazanacaktır.

Büyükçekmece

İstanbul’un batısında yer alan konumu ile Büyükçekmece arsa almak için çok önemli bir fırsat. Yakın çevresindeki ilçelerin değerinin kısa sürede katlanması ve sahile yakın konumuyla birçok güzelliğe ev sahipliği yapıyor.